O NAS

Duo akordeonowe Bayan Brothers powstało w 2007 roku z inicjatywy Łukasza Mirka, obecnie absolwenta Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu oraz Mateusza Dońca. Od 2014 roku Mateusza Dońca zastąpił Aleksander Jakubów z Wągrowca. Muzycy postanowili nie zamykać się w jednym stylu, lecz pokazać, że akordeon to instrument wszechstronny i można na nim grać zarówno muzykę klasyczną, współczesną, rozrywkową, jak i klubową.


Nieustannie doskonalą i rozwijają swoje umiejętności. Koncertowali w Singapurze i Indonezji (Bali) na zaproszenie polskich ambasad (2012), Francji, Węgrzech, Niemczech, Holandii (2013), Malezji (2015), Tunezji (2016), Indiach i Nepalu (2018). Nagrywali dla regionalnych oraz ogólnopolskich komercyjnych stacji telewizyjnych. Występowali w programie Mam Talent (2009). Muzycy często udzielają się w różnorodnych projektach takich jak trio akordeonowe czy w zestawieniu z cytrami.

 

To uczestnicy i laureaci konkursów akordeonowych w Mławie, Słupcy, Wrocławiu. W 2010 roku Aleksander Jakubów zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Przemyślu znajdując się tym samym w czołówce najlepszych akordeonistów w jego kategorii wiekowej w Polsce.© www.bayanbrothers.pl | designed by: LernVid.comand Piotr Kostrzebski