1 grudnia 2011 - 4 lata Bayan Brothers!

1 GRUDNIA - 4 LATA BAYAN BROTHERS!

 

Kolejny rok za nami, czas więc na krótkie podsumowania. Przez minione 12 miesięcy działo się bardzo wiele i bardzo wiele się zmieniło. Nabraliśmy kolejnych doświadczeń, rozwinęliśmy się i z optymizmem patrzymy na naszą przyszłość. Mamy też coraz lepszy sprzęt – nowe głośniki, mikser a przede wszystkim dwa nowe akordeony – Bugari Armando i Roland.

 

Na początek troszkę statystyk – zagraliśmy ponad 70 koncertów w całej Polsce i za granicą. Przemierzyliśmy ponad 10 000 km, a najdalej od domu byliśmy 1700 km, we francuskim Retiers.

Czwarty rok rozpoczął się od koncertu charytatywnego dla Michałka Krosty. Bardzo mile wspominamy pobyt na Śląsku, jeszcze raz dziękujemy za ciepłe przyjęcie pani Izie oraz całej ekipie. Po raz kolejny spotkaliśmy się też z naszą przyjaciółką Martą Korzeniowską, która bardzo pomaga nam w rozwoju zespołu.

 

W minionym roku poszerzyliśmy swój repertuar, graliśmy zarówno klasykę, jak i rozrywkę. Często też występowaliśmy w plenerach.

 

Cały czas opiekujemy się też Polskim Portalem Akordeonowym www.akordeon-portal.pl, który obecnie bardzo prężnie się rozwija.

Bardzo ważny dla nas był wyjazd do Francji. Była to dla nas pierwsza zagraniczna trasa koncertowa. Oprócz koncertów w Retiers zwiedziliśmy Rennes, Saint Michel a przede wszystkim Paryż, gdzie mieliśmy też okazję zagrać pod wieżą Eiffla. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi i na pewno jeszcze nie raz powrócimy do Retiers.

 

 

Byliśmy też obecni na Dniach Pary, które organizuje stowarzyszenie Młode Gniezno na czele z Krzysiem Modrzejewskim. Problem gnieźnieńskiej Parowozowni jest nam bardzo bliski, dlatego chętnie wracamy do tego miejsca, angażujemy się w akcje promujące Parowozownie oraz sami ją staramy się promować.

 

 

Ogromny postęp w muzyce klubowej zawdzięczamy Waldkowi Kaczmarkowi. DJ Inox, jeden z najlepszych polskich DJ’ów udzielił nam kilku bardzo cennych wskazówek dotyczących akordeonu w muzyce klubowej. Graliśmy na tegorocznej edycji The Best of DJ Inox, gdzie poznaliśmy fantastycznych ludzi, m.in. Kofiego B oraz Nicka Sincklera.

 

 

Ostatnim ważnym wydarzeniem czwartego roku naszej działalności był występ w programie porannym WTK zorganizowany przez naszą nową managerkę Ewelinę, której życzymy sukcesów na nowym stanowisku :)

 


Urodziny świętowaliśmy w klubie Sokół w Gnieźnie – klubie, który bardzo wiele dla nas znaczy. To tutaj nagraliśmy nasze pierwsze demo, zagraliśmy też kilka udanych koncertów. Po raz kolejny dziękujemy Robertowi „Jay’owi”, który bardzo nam pomaga.

 

 

 

Miniony rok był też okazją do poznania niezwykłego akordeonisty – Rajko Velickovica. Gdy usłyszeliśmy go po raz pierwszy postanowiliśmy, ze musimy stworzyć coś wspólnie. Zachwyciła nas jego technika, miłość do gry. Muzyka bałkańska płynie w jego żyłach i to widać w jego grze. Założyliśmy trio akordeonowe Balkan Express.

Kończy się czwarty rok, ale my myślimy już o przyszłości. Za rok mały jubileusz – pięciolecie zespołu. Już teraz zapraszamy na imprezę urodzinową :) W zbliżającym się „jubileuszowym roku” pragniemy też zorganizować cykl naszych autorskich koncertów w miejscach, które dla nas bardzo dużo znaczą.

Ja prywatnie największe podziękowania składam mojej Martynie, za wytrwałość i wsparcie :)


Autor: Mateusz

© www.bayanbrothers.pl | designed by: LernVid.comand Piotr Kostrzebski