Koncert w gnieźnieńskiej Parowozowni


W "Starej Parowozowni" - Ćwierćfinaliści II edycji programu „Mam Talent”, gdzie swoją grą zachwycili publiczność i jurorów. Duo akordeonowe „Bayan Brothers”
Dziś na terenie gnieźnieńskiej parowozowni odbyła się prawdziwa uczta zmysłów. Wirtuozeria, moc, fantastyczne prowadzenie melodii – wszystko w idealnych proporcjach. Widownia skupiła się głównie na wrażeniach słuchowych, towarzyszących podczas oglądania koncertu. Muzycy grali z pasją, ale i bez przesadnej „egzaltacji uczuć”.  Sama sala na terenie „Starej Parowozowni” wyglądała rzeczywiście fantastycznie i było to idealne miejsce na wykonanie tego typu koncertu.

Naprawdę do wrażeń wizualnych przyczepić się nie mogę. Dla akordeonistów, fanów tego typu muzykii, jak i wszystkich, którzy po prostu poszukują wspaniałej muzyki pozycja obowiązkowa. Zachęcamy do obejrzenia materiału video.

Duo akordeonowe powstało 1 grudnia 2007 roku z inicjatywy Mateusza   Dońca i Łukasza Mirka. „Bayan Brothers” wykonują muzykę klasyczną i rozrywkową.  Swoje umiejętności gry na akordeonie zdobywają w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Gnieźnie.  Uczestnicy międzynarodowych i makroregionalnych konkursów akordeonowych. W swoim repertuarze posiadają słynne utwory w oryginalnych akordeonowych aranżacjach.

Prywatnie Mateusz i Łukasz to fani muzyki klubowej. Postanowili połączyć brzmienie akordeonu z gorącymi rytmami muzyki house. Bayan Brothers to jedyne duo w Polsce grające muzykę klubową na akordeonie. Imprezy z udziałem Bayan Brothers to gwarancja świetnej zabawy i znakomite show.

Mateusz Doniec - Urodził się w Gnieźnie 19 lutego 1992r. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat pobierając prywatne lekcje gry na keyboardzie. Absolwent PSM I st. w Wągrowcu w klasie fortepianu, obecnie uczeń ZPSM II st. w Gnieźnie w klasie akordeonu.

Uczestnik i laureat międzynarodowych i makroregionalnych konkursów akordeonowych w kategorii zespołów kameralnych. Gra na tubie w Gminnej Orkiestrze Dętej w Mieścisku, Orkiestrze Dętej ZPSM II st. w Gnieźnie oraz Miejskiej Orkiestrze Dętej w Gnieźnie. Uczeń klasy maturalnej II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie.


Łukasz Mirek - Od najmłodszych lat interesuje się muzyką. Swoją przygodę z akordeonem zaczyna dopiero w wieku 13 lat. Absolwent PSM I st. w Wągrowcu w klasie akordeonu, obecnie uczeń 6 klasy ZPSM II st. w Gnieźnie. Uczestnik i laureat międzynarodowych i makroregionalnych konkursów akordeonowych w kategorii zespołów kameralnych. W wolnych chwilach słucha muzyki akordeonowej, house, progressive trance. Gra również w zespole szantowym Załoga Białego Rumu. Interesuje się sportem, w szczególności kulturystyką i piłka ręczną.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser. 

autor tekstu: Paweł Kordek

źródło: www.pulsgniezna.pl


© www.bayanbrothers.pl | designed by: LernVid.comand Piotr Kostrzebski